<

Bir insanın ömrü bir müesseseyi kurmaya ancak yeterlidir, gerçeği göz önüne alınarak ve şahsa bağlı kalmaksızın, müesseselerin yaşamalarını sağlamak amacıyla kuruldu, IŞIKLAR HOLDİNG.

Yıllardan beri takım çalışmasının çok güzel örneklerini verdik. Temel olarak, "Hayat bir mücadele değil, mücadele hayattır." İlkesini benimsedik.

Yurdumuzun ekonomik kalkınmasına katkıda bulunabilmek için, Türk Özel Sektörü'nün bir mensubu olarak, yurt içinde ve yurt dışında payımıza düşen görevleri, aralıksız çabalarla yerine getirmeye çalıştık.

Kökleri asırlara dayanan toplumumuzu, genç ve dinamik bir Cumhuriyet haline getiren Ulu Önder ATATÜRK'ÜN, Cumhuriyetin 10.yıldönümündeki söylevinde yer alan "Yaptıklarımızı asla kafi göremeyiz. Çünkü daha çok ve daha büyük işler yapmak mecburiyetinde ve azmindeyiz. Yurdumuzu dünyanın en mamur ve en medeni memleketleri seviyesine çıkaracağız. Milletimizi en geniş refah, vasıta ve kaynaklarına sahip kılacağız. Milli kültürümüzü muasır medeniyet seviyesinin üstüne çıkaracağız." buyruğu, Işıklar Topluluğu'nun dinamizminin tek kaynağı olmuştur ve olacaktır.

Saygılarımızla,

Başkan

Turgut Işık

Penceremiz

“Hayat Mücadele Değil,   Mücadele Hayattır.”

Işıklar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Rıza Kutlu IŞIK tarafından kaleme alınan ve IŞIKLAR HOLDİNG’in 40 Yıla yayılan başarı öyküsünün anlatıldığı bu değerli eser bütün büyük kitapevlerinde satılmaktadır. Bu eserden elde edilen gelirin %35’i Turgut IŞIK Vakfına devredilmektedir.

Yandaki linkten, bu eserden alınan ve Sn. Turgut IŞIK’ın anlatıldığı ilk 5 bölümü okuyabilirsiniz.  

Turgut Işık

001.pdf