Turgut Işık Vakfı Vakfın Amacı Vakf Bursları Vakıfa Bağışlar için... Yönetim Kurulu Turgut Işık Biyografi Etkinlikler Arşiv İletişim
Test v.2.0
Turgut Işık Vakfı

Turgut Işık vefatının 30. Yılında Bartın da kurduğu Tuğla fabrikasının girişinde, Işıklar Tuğla kilinden yapılan bir heykeli ile anıldı. 

Heykeli Bartın fabrikamızda heykeltraş İsmail Aksakal ile Ayşe Sultan Babayiğit meşhur Bartın kilinden 4 aylık bir çalışma sonucunda üretti. 

Işıklar klinker tuğla (anadolu serisi) taban ve pres tuğlalardan yapılan bir kaideye oturmuş ve gençliğinden kalma tutkuyla ve üstün bir kabiliyetle çaldığı Bağlama’sı ile canlandırılan Turgut Işık’ın gözlerinde fabrikalarının ve Işıklar Tuğla ürünlerinin gelişiminden duyduğu mutluluk okunabiliyor. 

Haber Linki Lütfen Tıklayınız 

  

Etkinlikler

Turgut Işık Vefatının 30. Yılında Yapılan Heykeli ile Anıldı

Merhum Turgut Işık ölümünden birkaç yıl önce eğitim ve sağlık alanında bir vakıf kurmak istemiş ve bununla ilgili çalışmaları başlatmıştı. Ancak 1990 yılında ani vefatıyla bu çalışmalar yarım kaldı. Sağlığında gerçekleştiremediği bu isteği, ölümünden sonra 1991 yılında ailesi tarafından gerçekleştirildi. 1991 yılından itibaren Turgut Işık Vakfı , her yıl öğrencilere burs vermekte ve öğrencilerin başarılarını takdir etmektedir.

Bartınlı iş adamı merhum Turgut Işık’ın 26 Mart 1990 tarihinde vefatından sonra , oğlu Rıza Kutlu Işık tarafından yaptırılan ve Turgut Işık’ın ismini taşıması kaydıyla Milli Eğitim Bakanlığına devredilen Bartın Turgut Işık Sağlık Meslek Lisesi tarafından bu yıl ilki düzenlenen, I.TURGUT IŞIK KÜLTÜR, SANAT VE SPOR ETKİNLİKLERİ, vakfımızın desteği ile bir ay boyunca yarışmalar, müsabakalar ve kültür etkinlikleriyle devam etti ve 26 Mart 2016 tarihinde merhum Turgut Işık’ın 26.’ncı ölüm yıldönümünde Bartın Kültür Merkezinde yapılan anma töreni ile sona erdi.

Anma töreninde, Okul Müdürü Hamdi Demirel Işıklar Holding A.Ş ve Turgut Işık Vakfı adına Sema Uslu,  Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Bartın Ticaret Odası Başkanı Cihat Çakır Turgut Işık’ı anlatan birer konuşma yaptı.  Okul öğrencilerinin hazırladığı “1-1-2 ve Doktorum Öldürülüyor“ isimli Tiyatro oyunu sergilendi. Turgut Işık’a vefa mektubu yarışmasında derece girenler ile Bartın İl Birincisi olan Tiyatro grubu öğrencilerine ödülleri verildi.

Vakfımız,  I.TURGUT IŞIK KÜLTÜR, SANAT VE SPOR ETKİNLİKLERİ‘nde, dereceye giren öğrencilere çeşitli ödüller verdi ve bu etkinliklerin gelenekselleşmesi için Turgut Işık Sağlık Meslek Lisesi Okul Yönetimine gerekli desteği vereceğini ifade etti.

Etkinlikler

Bartın Turgut Işık Sağlık Meslek Lisesi etkinlikleri

Dereceye Giren Okul Öğrencileri.

Dereceye Giren Mezun Öğrenciler.